Gymnázium, Alejová 1, Košice

  Archív udalostí

  ČO SA STALO ...


  Blahoželanie od pána riaditeľa ...
  Prečo práve Alejka ...

  ... takto spomínajú na svoju alma mater naši absolventi vo svojich videovizitkách ...
  ... nielen spomínajú, ale aj prezrádzajú zo svojej úspešnej profesijnej kariéry ...

  Sme na vás veľmi pyšní!

  Bohuslav DZURILLA, absolvent v roku 2010 (zobraziť viac ...)

  Dňa 18. 02. 2021 sa uskutočnilo 6. kolo online súťaže Attomat. Tejto súťaže v riešení logických úloh sa zúčastnilo spolu 467 detí zo Slovenska, Moravy aj Čiech. Je to o vyše 100 detí viac ako v predchádzajúcom kole.
  05
  FEB
  Okresné kolo Geografickej olympiády

  Dňa 05. 02. 2021 sa okresného kola Geografickej olympiády kategórie E a kategórie F zúčastnilo šesť žiakov nášho gymnázia. V kategórii E zvíťazil Artur PANKUCH z tercie A, ktorý postupuje do krajského kola. Srdečne blahoželáme a držíme palce!
  Víťazmi školského kola Matematickej olympiády kategórie C sa stali 4 žiaci: Barbora BALTOVIČOVÁ (kvinta B), Dávid KEPIČ (kvinta A), Katarína SEDLÁKOVÁ (kvinta A) a Richard VODIČKA (kvarta A). Všetci získali plný počet bodov.
  Víťazom v kategórií B sa stal Matej VASKY (sexta C), ktorý tiež získal plný počet bodov.
  Srdečne blahoželáme!
  27
  JAN
  Okresné kole MOZ 9

  Dňa 27. 01. 2021 sa uskutočnilo okresné kolo Matematickej olympiády kategórie Z5 a Z9.
  Za okres Košice IV sa okresného kola v kategórii Z9 zúčastnilo 39 žiakov, medzi ktorými boli aj naši žiaci z tercie a kvárt. A mnohí z nich boli úspešní.

  Prehľad umiestnení našich žiakov je v priloženej výsledkovej listine TU.

  Lenka HAKE a Matej VASKY sa stali víťazmi krajského kola Matematickej olympiády kategórie A.
  K úspešným riešiteľom sa zaradili ďalší 11 žiaci.
  Srdečne im blahoželáme!

  Víťazstvom v štyroch kategóriách a druhým miestom v dvoch kategóriách krajského kola súťaže Ruské slovo naši žiaci otvorili novú sezónu súťaží v ruskom jazyku .

  V 31. ročníku okresného kola Olympiády v anglickom jazyku, ktoré sa uskutočnilo dňa 13. 01. 2021, naši žiaci získali štyri 3. miesta a jedno 1. miesto. Do krajského kola Olympiády v anglickom jazyku sa prebojoval Jakub FARBULA v kategórii anglofónnych. Srdečne všetkým blahoželáme a Jakubovi držíme palce v krajskom kole.

  V priebehu decembra 2020 prebehlo na našej škole online školské kolo Ekonomickej olympiády. Zúčastnili sa ho žiaci 2. ročníka a sexty v rámci predmetu občianska náuka extra, žiaci 3. ročníka a septimy a žiaci 4. ročníka a oktávy v rámci predmetu aplikovaná ekonómia. Do krajského kola za košický kraj postúpili aj naši piati žiaci. Postupujúcim srdečne blahoželáme a držíme palce!

  V 1. polroku sme sa na Alejke zúčastnili aj celoslovenskej online súťaže iBobor v riešení informatických úloh. Všetkých riešiteľov z našej školy bolo 503. K tým najúspešnejším patria...

  Milí Alejáci, máme pre vás jedinečný vianočný darček!

  Ste zvedaví, čo to je??? Tak ešte predtým, kým to prezradíme, trocha „historického vývoja“...

  Aj napriek tomu, že koronavírus na istý čas vyprázdnil školské triedy, my sme v našej snahe zlepšovať vám prostredie školy nepoľavili. Tentoraz sme sa zamerali na átrium.

  Vďaka šikovným rukám vašich učiteľov telesnej výchovy Lóranta LIPÁNA a Ladislava TURČANA a nášho školníka Mareka OLAJOŠA vyrástol krásny altánok. Patrí im vďaka nás všetkých, rovnako ako nemenovanému sponzorovi, ktorý na tento účel poskytol finančné prostriedky.

  No a teraz si pozrite aj obrazovú prílohu o tom, ako to celé vznikalo.

  Je predvianočné obdobie a ľuďom sa viac otvárajú srdcia pre tých, ktorí sú sami alebo sa ocitli v nepríjemných životných situáciách.
  Vianoce v nás vyvolávajú mnoho pocitov a v tomto období zvlášť túžime po pokoji a kruhu rodiny. Preto pomáhame tým, ktorí čaro Vianoc v rodinnom kruhu zažiť nemôžu.

  Učitelia a zamestnanci nášho gymnázia vyzbierali 410 €, šatstvo, porcelán, školské potreby, hry, sladkosti, obuv, drogériu, aby počas vianočných sviatkov obdarovali konkrétnu rodinu a ďalších obyvateľov Dorky.

  Štastné a veselé Vianoce!
  17
  DEC
  Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

  Dňa 17. 12. 2020 sa uskutočnilo online školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry kategórie B.

  UMIESTNENIE

  1. miesto: Lucia ROŠKOVÁ, kvinta B
  2. miesto: Veronika NEMJOVÁ, sexta B
  3. miesto: Zuzana KUDLÁČOVÁ, sexta A

  Srdečne blahoželáme!
  16
  DEC
  Školské kolo súťaže Ruské slovo
  Dňa 16. 12. 2020 v dopoludňajších hodinách sa dištančnou formou konalo školské kolo súťaže Ruské slovo v prednese v ruskom jazyku.
  Téma 15. ročníka je „Družná rodina“. V krajskom kole, ktoré sa uskutoční dňa 14. 01. 2021, budú našu školu reprezentovať už ostrieľaní recitátori Olívia GAÁLOVÁ z kvarty B, Laura MARKOVIČOVÁ a Zuzana KOZÁROVÁ zo septimy B.
  Medzi nové talenty, ktorá sme objavili, patrí Robert MARCIN z kvarty B a dvaja primáni, ktorí sa učia ruský jazyk iba tri mesiace - Julka ŠOGANIČOVÁ a Radovan JAVORSKÝ.
  Naši žiaci sa v posledných rokoch umiestnili na popredných miestach v celoslovenských kolách súťaže a veríme, že sa im bude dariť aj v tomto školskom roku.
  11
  DEC
  Školské kolo Olympiády v ruskom jazyku

  Predmetová komisia druhého cudzieho jazyka predstavuje víťazov školského kola Olympiády v ruskom jazyku, ktoré prebehlo dištančnou formou dňa 11. 12. 2020.

  Kategória A1 - Róbert MARCIN (kvarta B)
  Kategória A2 - Olívia GAÁLOVÁ (kvarta B)
  Kategória B1 - Petra PSOTOVÁ (kvinta A)
  Kategória B2 - Zuzana KOZÁROVÁ (septima B)

  Srdečne blahoželáme a želáme úspešné zvládnutie krajského kola!

  Medzinárodná matematická súťaž družstiev NÁBOJ 2020 sa v tomto školskom roku uskutočnila 11. 12. 2020 on-line formou. Naši žiaci prejavili o súťaž veľký záujem, o čom svedčí aj účasť rekordných 7 družstiev z našej školy. Nás teší, že aj napriek veľkému počtu súťažiacich družstiev, sa naše družstvá umiestnili na popredných miestach.

  Dňa 10. 12. 2020 sa uskutočnilo školské kolo Pytagoriády. Zúčastnili sa ho žiaci prím, sekundy a tercií, niektorí aj vo viacerých kategóriách.
  Dňa 08. 12. 2020 sa netradičnou online formou konalo školské kolo Matematickej olympiády kategórie A. Zúčastnilo sa ho 23 žiakov zo sexty C, septimy A, septimy B, z oktávy A a oktávy B. Z nich bolo 21 úspešných.
  Všetci úspešní riešitelia postupujú do krajského kola, ktoré sa bude konať 12. 01. 2021. Srdečne blahoželáme!
  03
  DEC
  Školské kolo Dejepisnej olympiády

  Dňa 03. 12. 2020 sa konalo netradične online formou školské kolo Dejepisnej olympiády pre žiakov prím až kvárt.

  UMIESTNENIE

  KATEGÓRIA F
  1. miesto: Maxim SKIČKA, príma B
  2. miesto: Michal CIBUR, príma B a Ondrej KONÍK, príma A
  3. miesto: Sophie MITROVÁ, príma A

  KATEGÓRIA E
  1. miesto: Michal FERDINANDY, sekunda

  KATEGÓRIA C
  1. miesto: Adam CHYTIL, kvarta B

  Víťazi jednotlivých kategórií budú reprezentovať našu školu v okresnom kole. Srdečne blahoželáme!

  Facebook

  Sledujte nás na Facebooku

   

  Instagram

  Sledujte nás na Instagrame

  Sponzori