Gymnázium, Alejová 1, Košice

  Archív udalostí

  ČO SA STALO ...


  Prečo práve Alejka ...

  ... takto spomínajú na svoju alma mater naši absolventi vo svojich videovizitkách ...
  ... nielen spomínajú, ale aj prezrádzajú zo svojej úspešnej profesijnej kariéry ...

  Sme na vás veľmi pyšní!

  Pavel DIKO, absolvent v roku 1993 (zobraziť viac ...)
  Branislav JENDROĽ, absolvent v roku 1993 (zobraziť viac ...)
  Bohuslav DZURILLA, absolvent v roku 2010
  (zobraziť viac ...)
  INEKO hodnotenie školy
   
  Aj v tomto roku zverejnil Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy INEKO rebríček škôl za školský rok 2021/2022. Ak sme po zverejnení rebríčka za školský rok 2020/2021 boli hrdí  na umiestnenie na 28. mieste v rámci Slovenska a na 3. mieste v rámci Košického samosprávneho kraja, najnovší rebríček nás oprávňuje na ešte väčšiu hrdosť.

  V kategórii Gymnázia v celoslovenskom meradle sme poskočili o 14 miest, čo znamená umiestnenie na 14. mieste a v rámci Košického samosprávneho kraja je naša škola dokonca druhým najlepším gymnáziom.

  Ďakujeme všetkým, ktorí sa o tento úspech zaslúžili a veríme, že súčasní študenti tento skvelý výsledok nielen potvrdia, ale pomôžu posunúť naše gymnázium na ešte vyššie  priečky v rámci Slovenska.

  Celý rebríček škôl nájdete tu: https://skoly.ineko.sk/
  Dňa 13. 12. 2022 sa v Prezidentskom paláci v Bratislave konalo slávnostné vyhodnotenie Medzinárodných predmetových olympiád a súťaží spojené s prijatím úspešných reprezentantov Slovenska u prezidentky SR Zuzany ČAPUTOVEJ. Súčasťou slávnostného vyhodnotenia bolo odovzdávanie ocenení a spoločný neformálny raut.

  Sme veľmi radi a hrdí, že tohto slávnostného stretnutia s prezidentkou SR sa zúčastnili i dvaja naši žiaci: Adrián MIKOLAJ, žiak septimy A a Matej VASKY, žiak oktávy C. Srdečne blahoželáme!
  02
  MAR
  Tretí v krajskom finále v mix volejbale
  Dňa 02. 03. 2023 sa v Spišskej Novej Vsi uskutočnilo krajské finále v mix volejbale, v ktorom sme obsadili pekné 3. miesto.

  Našu školu reprezentovali títo žiaci: Peter LIPÁN, Jakub MÜLLER (septima A), Ivana KRAVCOVÁ (I. A), Veronika NEMJOVÁ (oktáva B), Oliver CHOK, Jakub MAČÁK, Michael KOLESÁR, Richard PALOCSÁNYI (septima B), Tobias KISTY, Michaela MIKLUŠOVÁ (III. A). Srdečne blahoželáme!
  V dňoch 20. - 24. 02. 2023 žiaci sexty A, sexty B a II. A absolvovali výchovno-výcvikový lyžiarsky kurz v rekreačnom stredisku Drienica.
  Počas týždňa si naplno vychutnávali nielen denné, ale aj nočné lyžovanie, obľúbený wellness a na záver pobytu aj vynikajúce lyžiarske podmienky v Ski Lysá.
  Ďakujeme PaedDr. Miroslavovi PETROVOVI, Mgr. Lórantovi LIPÁNOVI a Mgr. Ladislavovi TURČANOVI, ako aj ďalším inštruktorom, zdravotníkovi a pedagogickému dozoru za ich profesionalitu a ľudský prístup.
  Dňa 17. 02. 2023 naši ruštinári na celoslovenskom kole XVII. ročníka súťaže Ruské slovo "vybojovali pódium" vo všetkých štyroch kategóriách, v ktorých reprezentovali košický región a obsadili dve prvé a dve druhé miesta.


  1. miesto: Tamarka DRANČÁKOVÁ
  , žiačka sekundy B (poézia, 5. – 7. ročník ZŠ)
  1. miesto: Julka ŠOGANIČOVÁ, žiačka tercie B (poézia, 8. – 9. ročník ZŠ)
  2. miesto: Peter ĎURICA, žiak sekundy A (próza, 5. – 7. ročník ZŠ)
  2. miesto: Petra PSOTOVÁ, žiačka septimy A (próza v kategórii SŠ)

  Ústrednou témou podujatia v tomto školskom roku bol Svet prírody.
  Našim víťazom srdečne blahoželáme a želáme úspechy v ďalších súťažiach, na ktoré sa pripravujú už v týchto dňoch.
  16
  FEB
  Aj v slovenčine sme uspeli ...
  Srdečne blahoželáme Lackovi KLIMENTOVI z prímy A, ktorý obsadil 3. miesto v krajskom kole súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko.
  Anke KUCHTOVEJ z kvinty A, ktorá obsadila 5. miesto v krajskom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry v kategórii B.
  A Silvii KADELOVEJ zo IV. A za 13. miesto v krajskom kole zo slovenského jazyka a literatúry v kategórii A.
  16
  FEB
  Krásne 2. miesto v krajskom kole Olympiády v anglickom jazyku
  Vo štvrtok 16. 02. 2023 sa v priestoroch FF UPJŠ uskutočnilo krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku.
  Janka URBÁNOVÁ z kvarty, ktorá nás úspešne reprezentovala, získala krásne 2. miesto. Tešíme sa a srdečne blahoželáme!
  V stredu 15. 02. 2023 sa v Bratislave konali Otvorené Majstrovstvá Slovenska 4-členných zmiešaných družstiev študentov a žiakov v zrýchlenom šachu, kde naši žiaci Lukáš GAY (sekunda A), Michal HUDÁK (príma A), Nina HUDÁKOVÁ (tercia A), Šimon LUKAČÍN (sekunda A) získali 3. miesto spomedzi 82 zúčastnených tímov.
  Srdečne blahoželáme!
  15
  FEB
  Krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku
  Dňa 15. 02. 2023 sa uskutočnilo krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku, v ktorom dali o sebe vedieť aj naši žiaci.
  Kateryna DUDUKA, žiačka IV. A obsadila v kategórii 2B skvelé 2. miesto. Bruno BOCZEK, žiak sexty B získal v kategórii 2A veľmi pekné 7. miesto a nestratil sa ani Jakub PROCIVŇÁK, žiak kvarty, ktorý sa v kategórii 1B umiestnil na 12. mieste. Srdečne blahoželáme!
  14
  FEB
  Chrobák v hlave
  Dňa 14. 02. 2023 sme opäť navštívili Štátne divadlo v Košiciach. Tentokrát sme si pozreli brilantnú komédiu Chrobák v hlave, kde centrálnou zápletkou je nevera verných, ktorým ktosi skrátka nasadí chrobáka do hlavy. Je to jedna z najslávnejších a najhranejších komédií na svete od Georgesa Feydeaa, klasika, ktorá nestarne, brilantná, drzá, ľahkonohá, francúzska. Situačný tresk, ktorý privodí nevinný nápad zistiť, ako je to s vernosťou manželského partnera. A už je príslovečný chrobák v príslovečnej hlave. Guľový blesk humoru a vtipu nezadržateľne letí javiskom.


  Úspešnými riešiteľmi okresného kola Matematickej olympiády kategórie Z9 sa stali 17 žiaci našej školy. Žiaci: Michal VODIČKA (kvarta), Lukáš KOSTÍK a Daniel Ryan TAKÁČ (obaja tercia A) sa umiestnili na 1. mieste s plným počtom bodov.
  Ďalší 6 žiaci sa umiestnili v prvej desiatke výsledkovej listiny.
  Srdečne blahoželáme!
  03
  FEB
  Úspech v regionálnom kole v mix volejbale
  V piatok 03. 02. 2023 sa uskutočnilo regionálne finále v mix volejbale, v ktorom náš tím obsadil vynikajúce 2. miesto a postúpil do krajského kola.

  Našu školu úspešne reprezentovali:
  Alex FURMAN, Peter LIPÁN, Jakub MÜLLER (žiaci septimy A), Ivana KRAVCOVÁ (žiačka I. A), Veronika NEMJOVÁ (žiačka oktávy B), Alexandra BOBAĽOVÁ, Oliver CHOK, Jakub MAČÁK, Michael KOLESÁR, Richard PALOCSÁNYI (žiaci septimy B), Tobias KISTY, Michaela MIKLUŠOVÁ (žiaci III. A)

  Srdečne blahoželáme a držíme palce v krajskom kole, ktoré sa skutoční 02. 03. 2023 v Spišskej Novej Vsi.
  Tešíme sa z veľkého víťazstva našich talentovaných recitátorov, ktorí 03. 02. 2023 vybojovali štyri prvé a jedno druhé miesto v krajskom kole 17. ročníka súťaže v prednese ruskej poézie a prózy RUSKÉ SLOVO.
  Ústrednou témou podujatia v tomto školskom roku je „Svet prírody“.

  1. miesto v poézii ZŠ 5. – 7. roč.: Tamara DRANČÁKOVÁ, žiačka sekundy B
  1. miesto v poézii ZŠ 8. – 9. roč.: Júlia ŠOGANIČOVÁ, žiačka tercie B
  1. miesto v próze ZŠ 5. – 7. roč.: Peter ĎURICA žiak sekundy A
  1. miesto v próze SŠ: Petra PSOTOVÁ, žiačka septimy A
  2. miesto: v poézii SŠ: Olívia GÁALOVÁ, žiačka sexty B

  Všetkým srdečne blahoželáme a želáme úspešné celoslovenské kolo, v ktorom bude dňa 17. 02. 2023 naša škola reprezentovať košický región v štyroch kategóriách.
  31
  DEC
  V angličtine sme výborne uspeli ...
  Mesiace december a január boli bohaté na súťaže v anglickom jazyku. Naši žiaci opäť nesklamali a umiestnili sa na vynikajúcich miestach.

  celoslovenské kolo Shakespeare Memorial
  1. miesto: Janka URBÁNOVÁ, žiačka kvarty


  okresné kolo v Olympiáde z anglického jazyka

  1. miesto: Janka URBÁNOVÁ, žiačka kvarty
  1. miesto: Nina SEKERÁKOVÁ, žiačka sexty B
  2. miesto: Martin MIKUŠÁK, žiak septimy B
  2. miesto: Daniela SWALES, žiačka kvinty B

  Srdečne blahoželáme!
  31
  DEC
  Aj v nemčine sa nám darilo ...
  Žiaci našej školy dosiahli veľmi pekné výsledky v okresnom kole Olympiády v nemeckom jazyku.

  KATEGÓRIA 1B
  2. miesto: Jakub PROCIVŇÁK, žiak kvarty, postup do krajského kola
  3. miesto: Janka URBÁNOVÁ, žiačka kvarty

  KATEGÓRIA 2A
  1. miesto: Bruno BOCZEK, žiak sexty B, postup do krajského kola
  3. miesto: Mária HODYOVÁ, žiačka sexty B

  KATEGÓRIA 2B
  1. miesto: Kateryna DUDUKA, žiačka IV. A, postup do krajského kola

  Našim skvelým reprezentantom blahoželáme a postupujúcim držíme palce!
  31
  JAN
  Školské kolo Matematickej olympiády kategórie C
  Koncom januára 2023 sa konalo školské kolo Matematickej olympiády kategórie C. Máme 17 úspešných riešiteľov, ktorí si tak zabezpečili účasť v krajskom kole. Všetkým srdečne blahoželáme a držíme palce v krajskom kole!
  Postupujúci žiaci sú: Oliver SEMAN (kvinta B), Janka URBÁNOVÁ (kvarta), Michal VODIČKA (kvarta), Michal FERDINANDY (kvarta), Boris KÖRÖŠ (kvarta), Martin ANTOŠ (kvinta A), Ester SZABARIOVÁ (kvinta A), Ema HUDÁKOVÁ (kvinta A), Michal KATRIŇÁK (kvinta A), Veronika JAKABOVÁ (kvinta B), Eva KRAJČIOVÁ (kvinta A), Nina SLUKOVÁ (kvinta A), Teodor BARČA (kvinta A), Artur PANKUCH (kvinta A), Michal PETRIČKO (kvinta A), Ján STUPÁK (kvinta B), Jakub ČANÍK (kvinta A).
  31
  JAN
  Školské kolo Matematickej olympiády kategórie B
  Koncom januára 2023 sa konalo školské kolo Matematickej olympiády kategórie B. Máme 11 úspešných riešiteľov, ktorí si tak zabezpečili účasť v krajskom kole. Všetkým srdečne blahoželáme a držíme palce v krajskom kole!
  Postupujúci žiaci sú: Oliver SEMAN (kvinta B), Richard VODIČKA (sexta A), Eva KRAJČIOVÁ (kvinta A), Matúš LIBÁK (sexta A), Leo OROS (sexta A), Veronika VODIČKOVÁ (sexta A), Bruno BOCZEK (sexta B), Ondrej KRÁLIK (sexta A), Lívia HÚDEKOVÁ (sexta B), Richard ČUBA (sexta B), Samuel TORHÁNY (sexta A).
  31
  JAN
  Krajské kolo Matematickej olympiády kategórie A
  Vo februári boli zverejnené výsledky krajského kola Matematickej olympiády kategórie A, ktoré sa konalo 10. 01. 2023.
  Máme piatich úspešných riešiteľov (čo je tretina zo všetkých úspešných riešiteľov), z toho prvé aj tretie miesto.

  1. miesto získal Matej VASKY (oktáva C),
  3. miesto získal Richard VODIČKA (sexta A),
  4. miesto získal Matúš LIBÁK (sexta A),
  8. miesto získal Martin ŠMILŇÁK (septima B),
  12. miesto získala Eva KRAJČIOVÁ (kvinta A).

  Všetkým srdečne blahoželáme!

  Výsledky nájdete na stránke: https://skmo.sk/poradia.php?kategoria=A
  27
  DEC
  Prvenstvo v okresnom kole súťaže Šaliansky Maťko
  Dňa 27. 01. 2023 sa realizovalo okresné kolo súťaže v prednese slovenských ľudových povestí – Šaliansky Maťko – v ktorom našu školu reprezentoval Ladislav KLIMENT z triedy príma A.

  Svojím pôsobivým umeleckým prednesom si porotu získal natoľko, že v najsilnejšej 3. kategórii získal prvenstvo a priamy postup do krajského kola.

  Lackovi srdečne blahoželáme a prajeme veľa šťastia!

  Facebook

  Sledujte nás na Facebooku

   

  Instagram

  Sledujte nás na Instagrame

  Sponzori