Gymnázium, Alejová 1, Košice

Taliansko 2023Študentská mobilita - Taliansko
25. február 2023 - 03. marec 2023V dňoch 25. 02. 2023 - 03. 03.2023 sme sa zúčastnili mobility v talianskom meste Lucera, ktorá nám priniesla mnoho nezabudnuteľných zážitkov a skúseností.

V pondelok sme sa stretli pred budovou partnerskej školy. Zástupcovia riaditeľa školy nás privítali a v krátkosti nám povedali základné informácie o škole. Po jej prehliadke nasledovali prezentácie partnerských škôl a spoznávanie sa so študentmi ostatných krajín. V medzinárodných skupinách bolo našou úlohou vytvoriť komiks na tému Reuse, reduce and recycle. Každá skupina vytvorila vlastný príbeh, ktorý následne odprezentovala.

V utorok sme navštívili radnicu mesta, kde nás privítal starosta Lucery. Navštívili sme divadlo Giuseppe Garribaldiho, rímsky amfiteáter z 1. storočia pred Kristom, Convento San Pasquale, kde sa nachádza knižnica Ruggera Bonghiho obsahujúca kópiu prvého zväzku Biblie od Nicola Malermiho a galériu s dielami miestnych umelcov.

V stredu sme sa autobusom vybrali do prímorského mesta Bari. Navštívili sme Basilicu San Nicola a Basilicu Cattedrale Metropolitana Primaziale San Sabino. Spoločnú prehliadku mesta sme ukončili pri Castello Svevo di Bari. Následne sme sa presunuli do mesta Trani.

Vo štvrtok nás čakal deň plný exkurzií spojených s témou projektu. Doobeda sme navštívili bioplynovú elektráreň v mestečku San Severo. V popoludňajších hodinách nás čakala exkurzia do solárnej elektrárne a neskôr aj prehliadka mesta Troia. Tu sme navštívili Cattedrale di Santa Maria Assunta.

V piatok ráno sme sa na vlakovej stanici rozlúčili s našimi talianskymi rodinkami. Poslednýkrát sme si zamávali z vlaku a vydali sa na dlhú cestu domov. Vo večerných hodinách sme plní zážitkov a pozitívnych dojmov dorazili domov.
foto 1
foto 1
foto 2
foto 2
foto 3
foto 3
foto 4
foto 4
foto 5
foto 5
foto 6
foto 6
foto 7
foto 7
foto 8
foto 8

Facebook

Sledujte nás na Facebooku

 

Instagram

Sledujte nás na Instagrame

Sponzori