Gymnázium, Alejová 1, Košice

Kultúrno-poznávací zájazd vo Francúzsku

  

V dňoch 04. 10. - 09. 10. 2012 sa žiaci našej školy zúčastnili kultúrno – poznávacieho zájazdu, ktorého cieľom bolo spoznávanie histórie, kultúry, gastronómie, morských stavieb a života vo vodách Atlantiku.

Poznatky o histórii francúzskych kráľov si žiaci obohatili pri prehliadkach troch zámkov na LOIRE : AZAY – LE - RIDEAU, ktoré sa označuje aj ako múzeum renesancie, VILLANDRY obkolesené krásnymi záhradami a AMBOISE, kde sme sa poklonili pamiatke Leonarda da Vinciho.

Ako sa Francúzi bránili pri viacerých bitkách na mori, ale aj na súši, sme sa dozvedeli na plavbe loďou okolo pevnosti BOYARD a následne aj pri prehliadke mesta LA ROCHELLE, v ktorom sme okrem iného mali možnosť vidieť a obdivovať život pod morom v múzeu OCEANÁRIA.

Snáď najatraktívnejším bodom programu bola návšteva PARÍŽA, hlavného mesta, pričom počas prvého dňa žiaci navštívili INVALIDOVŇU, miesto odpočinku NAPOLENA BONAPARTEHO a ďalších významných vojenských veliteľov. Hneď potom nasledovala cesta metrom do najstaršej časti Paríža, ILÉ-DE-LA-CITÉ, kde sa nachádza SAINTE-CHAPELLE, teda Svätá kaplnka slúžiaca ako relikviárium, ktorú sme navštívili podobne ako aj slávnu katedrálu NOTRE-DAME. Večer sme zakončili výstupom na EIFFELOVU VEŽU, a to až na jej vrchol a v noci sa nám naskytol úžasný výhľad na najromantickejšie mesto Európy.

V utorok sme ráno začali prehliadkou autosalónu, konajúceho sa každé dva roky, kde všetky svetové značky predstavujú svoje najnovšie modely. Chlapci tu trávili celý deň, no dievčatá sa na obed presunuli do múzea parfumérie FRAGONARD, v ktorom sa naučili rozoznávať rôzne vône a aj kvalitu parfémov. S tým úzko súvisí aj potreba byť vždy „in“, a preto sme sa zúčastnili módnej prehliadky v nákupnom centre GALLERIES LAFAYETTE.

Záverom celej exkurzie bola v utorkový večer návšteva MONTMARTRU, miesta tvorby mnohých umelcov, ale aj slávneho MOULIN-ROUGE či filmovej Amélie. Program bol veľmi bohatý, rôznorodý a žiaci si odniesli množstvo zážitkov a poučných informácií.

 
Facebook

Sledujte nás na Facebooku

 

Instagram

Sledujte nás na Instagrame

Sponzori