Gymnázium, Alejová 1, Košice

Môže jeden človek zmeniť svet?

 

 

Esejistická súťaž "SOFIA 2013"
MÔŽE JEDEN ČLOVEK ZMENIŤ SVET?
 
 
Napíš esej a vyhraj Letnú univerzitu, poukážku na nákup kníh a ďalšie ceny.

Každý súťažiaci je pozvaný na Víkend so Sofiou.

PRE 3 NAJLEPŠIE ESEJE SME PRICHYSTALI TIETO CENY:

1. cena: plné štipendium na Letnú univerzitu Kolégia Antona Neuwirtha, 50 € poukážka na nákup kníh, polročné predplatné časopisu .týždeň, predplatné časopisu Impulz
2. cena: plné štipendium na Letnú univerzitu Kolégia Antona Neuwirtha, 30 € poukážka na nákup kníh, predplatné časopisu Impulz
3. cena: plné štipendium na Letnú univerzitu Kolégia Antona Neuwirtha, 20 € poukážka na nákup kníh, predplatné časopisu Impulz

Pre učiteľa, ktorého autor najlepšej eseje uvedie v kontaktnom formulári, sme pripravili cenu od spoločnosti GOOGLE. Preto, študenti, nezabudnite uviesť meno učiteľa, ktorý vám súťaž odporučil a adresu svojej školy v tomto kontaktnom formulári.
Predstaviteľ spoločnosti GOOGLE Slovensko poskytne pre "víťazného" učiteľa a jeho študentov jedinečnú prednášku. Detaily sa upresnia po skončení súťaže priamo s učiteľom.

PODMIENKY:

Ak si stredoškolák a trúfaš si popasovať sa s otázkou, táto súťaž je určená pre Teba. Žiadne zložité prihlasovanie - stačí, keď pošleš vyplnený prihlasovací formulár a Tvoju esej.

1.    Stihni to do 28. februára 2013! Po tomto termíne nebudeš môcť byť zaradený/á do súťaže.
2.    Tvoju esej aj kontaktný formulár nám môžeš poslať na sofia2013@letnauniverzita.sk .
3.    Esej a kontaktný formulár pošli v jednom maily v dvoch prílohách – v jednej samotná esej bez akýchkoľvek údajov, ktoré by umožňovali Tvoju identifikáciu, v druhej vyplnený formulár s kontaktnými údajmi. Takto chceme predísť tomu, aby mohlo byť hodnotenie esejí akýmkoľvek spôsobom zmanipulované.
4.    Bolo by vhodné keby tvoja esej obsahovala viac ako 800 slov, avšak určite nie viac ako 1200 .
5.    Esej nemá byť úvahou s voľnou štruktúrou. Má mať úvod, jadro a záver. Zvyčajne na koniec úvodu patrí hlavné tvrdenie eseje (téza), ktorá sa má v jadre podložiť argumentmi. Na tejto stránke nájdeš cenné rady Matúša Sitára ako písať esej - SOFIA2011 (Dokument si stiahneš pod názvom „Príspevok Matúša Sitára si môžete stiahnuť tu.“ )
6.    Pri písaní eseje môžeš využiť relevantnú literatúru. Dávaj však pozor, aby citácie a parafrázy jasne odkazovali na zdroj, z ktorého si čerpal. V prípade zisteného plagiátorstva bude Tvoja esej vylúčená zo súťaže.
7.    Do súťaže môžeme zaradiť iba jednu Tvoju esej.
8.    Všetkých účastníkov súťaže pozývame na Víkend so Sofiou, na ktorom budú vyhlásené výsledky súťaže. Tento víkend sa uskutoční 5.-7. apríla 2013 na Donovaloch. Čo sa týka programu určite sa môžeš tešiť na skvelý kolektív a nie len na autorské čítanie, či zaujímavé prednášky, ale aj na kurz písania esejí a rôzne voľno časové aktivity.
9.    Pokiaľ napíšeš esej, ktorá sa dostane až do finálového výberu, s Tvojim súhlasom ju uverejníme na: www.letnauniverzita.sk . Pokiaľ so svojou esejou vyhráš, môžeš ju publikovať v in-zine Postoy: www.postoy.sk .

Facebook

Sledujte nás na Facebooku

 

Instagram

Sledujte nás na Instagrame

Sponzori