Gymnázium, Alejová 1, Košice

Alejácka črievička 2018


Telocvičňa školy, ktorá zívala prázdnotou už druhý týždeň z dôvodu lyžiarskych výcvikových kurzov, sa dňa 13. 02. 2018 zmenila na pestrofarebnú paletu krásnych spoločenských šiat, ligotavých kameňov, stúh a peria.

Hudba sa ozývala zo všetkých štyroch rohov miestnosti a na parkete sa zvŕtali tanečníci vo veku od piatich rokov až po dospelých stredoškolákov. Najmladší tanečníci zastupovali svoje materské školy a najstarší tanečník mal okolo 20 rokov. Celkovo 25 párov súťažilo o medailové pozície v šiestich kategóriách.

Počas celého dopoludnia žiaci školy sledovali výkony úplných začiatočníkov až po tanečníkov výkonnostnej triedy A. Divákom sa veľmi páčil tanec najmenších škôlkarov a prvákov, ktorí sa smelo postavili na parket a nedali sa zahanbiť pri tanci waltz, valčík, chacha a jive.
Najvýkonnejšie páry bojovali o prvenstvo až v desiatich tancoch. Obecenstvo najviac očarili paso doble a rumba z latinsko-amerických tancov. Zo štandardných tancov si divácku pozornosť získali tango a quickstep.

Sme radi, že minuloročná novinka tanečnej súťaže pokračovala aj v tomto ročníku. A tak sme mohli v závere súťaže odovzdať až štyri putovné poháre Alejáckej črievičky.

V kategórii materské školy a prváci, triedy D+C ostali poháre v Košiciach. Hobby pohár putoval do Spišskej Novej Vsi a v kategórii B+A si pohár prevzal zmiešaný pár žijúci v Banskej Bystrici a v Košiciach.

Vďaka diváckej ankete vznikol v tomto súťažnom ročníku krásny pár v zložení PEŤO s číslom 6 a TERÉZIA s číslom 21. Svoje schopnosti viesť partnerku a byť vedená partnerom preukázali v tanci chacha.

Možno viacerí svojim kritickým okom sledovali výkony tanečníkov, ale traja z nich mali príležitosť ich oficiálne hodnotiť.
Do rozhodcovského tímu prijali pozvanie pani Marieta PLAČKOVÁ, pán Peter VIDAŠIČ a viacnásobný držiteľ putovného pohára Marek GREGA. Marek sa po skončení súťaže vyjadril, že príjemnejšie je byť tanečníkom na parkete ako zodpovedným rozhodcom.

Po výborne vykonanej práci každému zainteresovanému padla vhod rovnako výborná ako i krásna Valentínska torta.

K nahliadnutiu ponúkame výsledkovú listinu.
Facebook

Sledujte nás na Facebooku

 

Instagram

Sledujte nás na Instagrame

Sponzori