Gymnázium, Alejová 1, Košice

Alejácka črievička 2019Hudba sa ozývala zo všetkých štyroch rohov telocvične a na parkete sa zvŕtali tanečníci vo veku od piatich rokov až po dospelých stredoškolákov. Najmladší tanečníci zastupovali svoje materské školy a najstarší tanečník mal okolo 20 rokov.

Počas celého dopoludnia žiaci školy sledovali výkony úplných začiatočníkov až po tanečníkov výkonnostnej triedy A. Divákom sa veľmi páčil tanec najmenších škôlkarov a prvákov, ktorí sa smelo postavili na parket a nedali sa zahanbiť pri tanci waltz, valčík, chacha a jive.

Najvýkonnejšie páry bojovali o prvenstvo až v desiatich tancoch. Obecenstvo najviac očarili paso doble a jive z latinsko-amerických tancov. Zo štandardných tancov si divácku pozornosť získali tango a quickstep.

Vďaka diváckej ankete najsympatickejším párom sa stali tanečníci zo Spišskej Novej Vsi - Janík Jakub (16) a Durčanská Ema (16).

Do rozhodcovského tímu prijali pozvanie pán Erik SEMAN, absolventka školy a dlhoročná tanečnica Katarína SAKMÁROVÁ, viacnásobný držiteľ putovného pohára Marek GREGA a v neposlednom rade pani Jana PLICHTOVÁ.

Po výdatnom tancovaní každému zainteresovanému padla vhod výborná Valentínska torta.

K nahliadnutiu ponúkame výsledkovú listinu.

Facebook

Sledujte nás na Facebooku

 

Instagram

Sledujte nás na Instagrame

Sponzori