Gymnázium, Alejová 1, Košice

Urbanov zvon / Alejácka črievička


V kruhoch obdivovateľov spoločenského tanca si svoju priazeň získala súťaž o putovnú cenu riaditeľa školy - URBANOV ZVON / ALEJÁCKA ČRIEVIČKA, ktorá sa už tradične koná na deň Svätého Valentína.

Pred prísnou a objektívnou porotou, ktorá pozostáva zo súčasných a bývalých tanečníkov spoločenského tanca medzinárodnej triedy, tanečných pedagógov  a trénerov, sa majú možnosť predviesť najlepšie tanečné páry, kde aspoň jeden je žiakom košickej strednej školy. Súťaží sa v dvoch skupinách tancov: štandardných (waltz, tango, valčík, slowfox a quickstep) a latinsko-amerických (samba, cha-cha, rumba, paso-doble a jive).

Víťazný pár v kombinácií oboch skupín tancov získava putovnú cenu na jeden rok pre školu, ktorú zastupuje. Toto kultúrno-spoločenské podujatie je už tradične spestrené o divácku anketu "Najsympatickejší tanečník - Valentín a najsympatickejšia tanečnica - Valentínka."

Priaznivci spoločenského tanca sú očarení nielen perfektnými, takmer profesionálnymi výkonmi súťažných tanečných párov, ale aj veľkolepou valentínskou výzdobou, ponúkanými sladkými medovníkovými srdiečkami, ...

Za dobrý výkon právom patrí aj dobrá a sladká odmena. Organizátori preto nezabúdajú ani na zabezpečenie hodnotných cien pre súťažiacich v podobe rôznych valentínskych symbolov a prípravu veľkej valentínskej torty. Vďaka skúsenému organizačnému štábu, výborným tanečníkom a ústretovým sponzorom je súťaž v spoločenskom tanci z roka na rok na vyššej umeleckej úrovni.
 
13. ročník
12. ročník
11. ročník
10. ročník

Facebook

Sledujte nás na Facebooku

 

Instagram

Sledujte nás na Instagrame

Sponzori