Gymnázium, Alejová 1, Košice

Urbanov zvon 2005

9. ročník súťaže v tanečnom športe


VALENTÍN V TANEČNOM RYTME


Do súťaže prijalo tento rok pozvanie sedemnásť párov zo štrnástich rôznych košických stredných škôl. Súťažilo sa bez rozdielu výkonnostných tried, zvlášť v latinsko-amerických tancoch – sambe, cha-cha, rumbe, paso-doble a jive a zvlášť v štandardných tancoch. Tu dominovali waltz, tango, valčík, slowfox a quickstep.

Výkony tanečných párov hodnotila POROTA, ktorú tvorili  súčasní i bývalí tanečníci medzinárodnej triedy Ján TIMKO, Milan PLAČKO a Ľudovít ONDIS. 

A kto rozhodcov najviac presvedčil?  V kategórii štandardných tancov zvíťazil pár Lucia ZAVADOVÁ a Ladislav GERÉNYI, v latinsko-amerických tancoch sa najviac darilo Lucii KOZMOVEJ a Jurajovi ŠOLTÉSOVI.

A práve táto dvojica z Gymnázia Tomáša Akvinského v Košiciach, ktorá navyše v štandardných tancoch skončila ako druhá, si vybojovala aj celkové prvenstvo a získala na jeden rok putovný URBANOV ZVON.

Hlasovali aj diváci. Víťazmi ich ankety o najatraktívnejšiu partnerku súťaže – Valentínku sa stala Lucia HORKAVÁ,  najatraktívnejším tanečníkom – Valentínom zasa Juraj ŠOLTÉS. Obaja všetkým zatancovali krásnu lyrickú rumbu.Facebook

Sledujte nás na Facebooku

 

Instagram

Sledujte nás na Instagrame

Sponzori