Gymnázium, Alejová 1, Košice

Záložka do knihy

 


ŠKOLSKÝ ROK 2015/2016
 

MÚDROSŤ UKRYTÁ V KNIHÁCH

Minulý rok sa naša škola úspešne zapojila do projektu: Záložka do knihy spája školy. Cieľom projektu bolo spojiť sa s inou školou, nadviazať vzájomnú spoluprácu a podporiť čítanie a navzájom si odovzdať naše pocity zhmotnené v podobe malých výtvarných dielok – záložiek do kníh.

Rozhodli sme sa, že aj toho roku to nebude inak a počet zapojených žiakov ešte aj rozšírime. Tak sa nám podarilo v rámci ZŠ do tohto projektu získať žiakov prímy A, prímy B, prímy C, sekundy A, sekundy B, tercie A a tercie B s počtom 111, rámci SŠ žiakov I. A a II. A triedy v počte 25.

Znovu sme pričítali množstvo kníh a heslo: Múdrosť ukrytá v knihách sme premenili do podoby záložiek, ktoré sme poslali svojej družobnej škole Gymnáziu Ladislava Novomeského, Tomášiková 2 v Bratislave a Gymnáziu, Štefánikova 4 v Bytči.

Okrem záložiek sme do zásielky pribalili aj naše propagačné materiály o škole, publikácie, ktoré vyšli pri príležitosti výročia školy a týždňa Ľ. Štúra a najnovšie číslo nášho nového školského časopisu XY.ŠKOLSKÝ ROK 2014/2015


Určite každý z vás číta knihy. Kto nie, ten akoby nebol. Či už ide o sci-fi, detektívky, alebo romance. Zažili ste už  ten neuveriteľný pocit, keď ste čítali knihu, ktorá vám dlho ležala v hlave a nemali ste  pokoja, pokiaľ ste ju nedočítali, resp. nezhltli?

My áno! Presnejšie žiaci prímy B, sekundy A a I. A triedy. Zapojili sme sa do projektu Záložka do knihy spája české a slovenské školy. Cieľom projektu bolo spojiť sa s inou školou, nadviazať vzájomnú spoluprácu a podporiť čítanie a navzájom si odovzdať naše pocity zhmotnené v podobe malých výtvarných dielok – záložiek do kníh.

Dohodli sme sa, vybrali si knihy a dali sme sa do práce. Spoločne vo dvojiciach sme vyrobili záložky, ktoré mali niečo spoločné s našimi vybranými knihami.

Snažili sme sa a z našich rúk vzišli krásne, farebné záložky, ktoré sme poslali svojej družobnej škole Gymnáziu, Ul. 17. novembra 1180 v Topoľčanoch a Gymnáziu J. A. Komenského s VJM v Želiezovciach.


Facebook

Sledujte nás na Facebooku

 

Instagram

Sledujte nás na Instagrame

Sponzori