Gymnázium, Alejová 1, Košice

Opäť skvelý úspech!Opäť skvelý úspech. Družstvá žiakov našej školy v zložení: Ondrej KRÁLIK, Matúš LIBÁK, Leo OROS a Richard VODIČKA (všetci septima A), a tiež druhé družstvo v zložení: Eva KRAJČIOVÁ (sexta A), Veronika JAKABOVÁ, Oliver SEMAN (obaja sexta B) a Martin ŠMILŇÁK (oktáva B) získali v 10. ročníku medzinárodnej matematickej súťaži v modelovaní bronzovú medailu (ocenenie Honorable Mention),

Každú krajinu môžu reprezentovať najviac dve družstvá. Naše gymnázium reprezentovalo Slovensko v tejto súťaži už siedmykrát a nadviazalo na úspechy z predchádzajúcich ročníkov. V tomto ročníku sa súťaže zúčastnilo 68 družstiev z 36 krajín. Porota ocenila všetky tímy za ich kreativitu a vynaliezavosť v matematickom modelovaní a tiež za schopnosť vysvetliť svoje stratégie na riešenie problémov.

V neposlednom rade ocenila aj jazykovú znalosť členov nášho družstva. Svoju prácu museli totižto napísať v anglickom jazyku a teda použiť aj správnu odbornú terminológiu.

Tohtoročný problém Výber dokonalého domáceho maznáčika vyžadoval od družstiev, aby vyvinuli matematický model na určenie, ktoré domácnosti sú pripravené vlastniť domáce zviera, koľko domácností je pripravených na domáce zvieratá, a tiež predpovedať budúce vlastníctvo domácich zvierat.


Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu Slovenska a školy!


Diplom
Diplom
Diplom
Diplom

Facebook

Sledujte nás na Facebooku

 

Instagram

Sledujte nás na Instagrame

Sponzori