Gymnázium, Alejová 1, Košice

Vynikajúca reprezentácia Slovenska na medzinárodnom podujatíLen jeden bod chýbal Julke ŠOGANIČOVEJ, žiačke tercie B k postupu do „moskovského superfinále“ medzinárodnej súťaže „ŽIVÁ KLASIKA – LIVE CLASSICS“, do ktorého päťčlenná odborná porota v jej finále dňa 18. 05. 2023 vo večerných hodinách vybrala 5 superfinalistov.

Julka ŠOGANIČOVÁ ako jediná súťažila vo finále dištančne, a teda na rozdiel od svojich súperov nemohla absolvovať intenzívnu dvojtýždňovú prípravu pod vedením odborníkov na prednes v mládežníckom centre v Arteku.

Súťaže sa zúčastnilo okolo 200 recitátorov, ktorí reprezentovali vyše 80 krajín sveta. Aj 6. miesto na takom veľkom medzinárodnom podujatí je obrovským úspechom a o tom, že bolo ozajstnou oslavou literatúry, sa môžete presvedčiť sami, keď si pozriete záznam z jeho priameho prenosu na Youtube. Julkine vystúpenie nájdete od 1 hod. a 22 min.

V závere súťaže jeden z porotcov vyslovil hlbokú myšlienku: „Existuje krajina, v ktorej všetci hovoríme spoločným jazykom. Táto krajina má názov UMENIE. Čítajte literatúru! Je to nádherný svet plný úžasných objavov a emócií!“

Link na finále recitátorov z RF 17. 05. 2023

Финал всероссийского конкурса (прямая трансляция)

Facebook

Sledujte nás na Facebooku

 

Instagram

Sledujte nás na Instagrame

Sponzori