Gymnázium, Alejová 1, Košice

Rozbehni sa!Ako rozvíjame finančnú a podnikateľskú gramotnosť na hodinách občianskej náuky extra


V rámci národného projektu na zvýšenie čitateľskej, matematickej, finančnej a prírodovednej gramotnosti sme sa so žiakmi na hodinách občianskej náuky extra rozbehli s projektom ROZBEHNI SA!

Tento projekt je určený pre stredoškolákov a podporuje ho aj Košický samosprávny kraj. Prostredníctvom krátkych videí sa žiaci v projekte oboznamujú so základmi podnikania. Žiaci sa zoznámili s Adamom z Popradu, ktorý začínal rozbiehať svoj biznis.
Hravou formou zažili podnikateľský úspech a pochopili, že rozbehnúť vlastné podnikanie nemusí byť žiadna veda.
V podnikateľskej prípravke si mohli overiť, či je ich nápad dostatočne dobrý na to, aby z neho mohol byť fungujúci biznis. Naučili sa rozpoznávať nové nápad a posudzovať ich potenciál, vytvárať biznis modely a vylepšovať ich tipmi od zákazníkov, testovať nápady pomocou prototypov do 100 €. A to všetko zaujímavou formou 30-minútového videa a následného kvízu. Úspešní absolventi získali certifikáty o absolvovaní podnikateľskej prípravky.

V tomto školskom roku sa nám podaril veľký úspech: jeden tím z našej školy – dievčatá Natália ŠLAUKOVÁ a Ela Sofia MÚDRA z II. A - sa dostal medzi 47 najlepších nápadov (spomedzi 208) a získal profi podporu pri rozbiehaní svojho nápadu.

Konzultanti im ukázali, ako si overiť, či je o ich nápad záujem ešte predtým, ako investujú tisícky eur za profi logo či vytvorenie e-shopu. Naučili sa, ako správne rozbiehať nápad podľa jednoduchého postupu a pochopili, čo robiť a nerobiť na začiatku. Ich príbeh môže inšpirovať aj iných študentov na školách, ako sa dá začať rýchlo, lacno a bez zbytočného rizika.

Viac informácií o projekte: https://rozbehnisa.sk/

Ak si chcete pozrieť nápad našich dievčat, navštívte stránku https://rozbehnisa.sk/live/reband/. Aby ste mohli sledovať nápad, potrebujete heslo: rozbiehamsa.

Srdečne blahoželáme našim úspešným dievčatám!

Facebook

Sledujte nás na Facebooku

 

Instagram

Sledujte nás na Instagrame

Sponzori