Gymnázium, Alejová 1, Košice

Beseda s veľvyslancom štátu Izrael

 

Dňa 11. 11. 2016 zavítal na našu školu veľvyslanec štátu Izrael pán J. E. Zvi Aviner Vapni. K žiakom a učiteľom sa prihovoril s pútavou pps prezentáciou spojenou so zaujímavým slovným komentárom, samozrejme v anglickom jazyku. Všetci prítomní mali jedinečnú príležitosť dozvedieť sa veľa dôležitých faktov o krajine, ktorú pán veľvyslanec reprezentoval: o histórii, ekonomike, start-upoch, kultúre, živote mladých ľudí, zahraničnej a vnútornej politike a o problémoch, s ktorými sa táto krajina v súčasnosti vyrovnáva.

Po prednáške nasledovala živá diskusia. Žiaci sa veľmi slušnou angličtinou, ktorú ocenil aj samotný pán veľvyslanec, pýtali na rôzne aspekty života v Izraeli, najzaujímavejšie turistické destinácie, typické izraelské jedlá, vzťahy našich krajín a na možnosti spolupráce.

Na základe záujmu žiakov predpokladáme, že sa viacerí z nich v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch prostredníctvom dostupných zdrojov a médií pustia do vlastného výskumu tejto krajiny a zapoja sa do kreatívnej vzdelávacej súťaže v spoznávaní moderného Izraela pod názvom Cemach.

Táto súťaž je už niekoľko rokov organizovaná pre študentov z krajín Vyšehradskej štvorky a súťaží sa v štyroch kategóriách: literárnej, výtvarnej, internetovej a technickej. Uzávierka odovzdania súťažných príspevkov je v apríli 2017.

Facebook

Sledujte nás na Facebooku

 

Instagram

Sledujte nás na Instagrame

Sponzori