Gymnázium, Alejová 1, Košice

9th Annual International Mathematical Modeling Challenge 2023Opäť skvelý úspech. Družstvá žiakov našej školy v zložení: Ondrej KRÁLIK, Matúš LIBÁK, Leo OROS a Richard VODIČKA (všetci sexta A), a tiež druhé družstvo v zložení: Veronika NEMJOVÁ (oktáva B), Barbora MARCINČÁKOVÁ, Tomáš PROKS (obaja oktáva C) získali v 9. ročníku medzinárodnej matematickej súťaži v modelovaní bronzovú medailu (ocenenie Honorable Mention),

Naše gymnázium reprezentovalo Slovensko v tejto súťaži už šiestykrát a nadviazalo na úspechy z predchádzajúcich ročníkov. V tomto ročníku sa súťaže zúčastnilo 55 družstiev z 33 krajín. Porota ocenila všetky tímy za ich kreativitu a vynaliezavosť v matematickom modelovaní a tiež za schopnosť vysvetliť svoje stratégie na riešenie problémov.

V neposlednom rade ocenila aj jazykovú znalosť členov nášho družstva. Svoju prácu museli totižto napísať v anglickom jazyku a teda použiť aj správnu odbornú terminológiu. Tohtoročný problém Využívanie pôdy: Cenný zdroj vyžadoval od družstiev, aby vyvinuli model optimálneho územného plánovania a vyváženia hodnôt komunity a ziskov z podnikania.

Zadanie a výsledky si môžete pozrieť na stránke:
https://www.immchallenge.org/Contests/index.html
Srdečne blahoželáme!
Ocenenie Honorable Mention
Ocenenie Honorable Mention
Ocenenie Honorable Mention
Ocenenie Honorable Mention

Facebook

Sledujte nás na Facebooku

 

Instagram

Sledujte nás na Instagrame

Sponzori