Gymnázium, Alejová 1, Košice

PIšQworky ovládli tímy z AlejovejV utorok 08. 11. 2022 sa na našej škole odohral oblastný turnaj stredných aj základných škôl v PIšQworkách. 14 tímov zo strednej a 6 tímov zo základnej školy si prišlo zasúťažiť o postupové miesta na krajský turnaj. Tie si však nakoniec všetky odniesli domáce tímy.

Turnaj započal po krátkej úvodnej prezentácii vyhlásením 1. kola skupinových zápasov. Natešení hráči sa pri hre dobre bavili, spoznávali ostatných súperov, ale aj napriek tomu na nich bola poznať nervozita a túžba zvíťaziť. So začiatkom play-off sústredenie všetkých hráčov ešte vzrástlo.

Finále pre stredné školy bolo ešte napínavejšie a vyrovnanejšie ako súboj o tretie miesto. O víťazovi tretieho miesta musel rozhodnúť rozstrel. Napätie ešte viac stúplo. Rozstrel samotný prilákal veľa zvedavých hráčov, ktorí sa nahrnuli okolo dvoch hráčov odohrávajúcich rozhodujúci zápas o tretie miesto. Úspešnejší bol zástupca Total Los, ktorí tak s úsmevmi na tvárach vyhrali celý zápas a získali tretie miesto.

Finálny výsledok pre stredné školy bol nasledovný: na 4. mieste sa umiestnil tím Krb (zmiešaný tím z kvinty B a sexty A), 3. miesto obsadil tím Total Los (IV.A), 2. miesto 5 šuniek (sexta B) a pohár pre víťazný tím si odniesli Vyklepané rezne a suchý bobor (oktáva A).

Nakoniec prišlo aj ku vyhodnoteniu základných škôl, kde sa na 1. a 2. mieste umiestnili tímy Galeje 4 a Galeje 3 (žiaci z kvarty) a na 3. mieste tím Galeje 1 (sekunda A).

Tímom blahoželáme a budeme držať palce na krajskom turnaji!

Facebook

Sledujte nás na Facebooku

 

Instagram

Sledujte nás na Instagrame

Sponzori