Gymnázium, Alejová 1, Košice

Olívia Gaálová a jej úspech v medzinárodnej súťaži Živá klasikaV Arteku v RF sa oficiálne skončil 10. ročník mládežníckej recitačnej súťaže ruskej poézie Živá klasika. Naša Olívia GAÁLOVÁ z kvarty B sa spomedzi 198 uchádzačov z rôznych kútov sveta umiestnila na vynikajúcom 22. mieste.

Je škoda, že kvôli epidemiologickej situácii nemohla stráviť tri týždne v Arteku, ktoré organizátori tradične doprajú víťazom národných kôl.
Malou náhradou je pozvánka z renomovaného Šukinského divadelného učilišťa v Moskve pre ňu a ďalších 29 semifinalistov súťaže na 10 dňovú online školu, ktorá bude prebiehať od 01 07. 2021 do 10 07. 2021. Ďalšou odmenou je certifikát na bezplatné používanie vzdelávacej online platformy uči.ru.

Sme veľmi radi, že Olívia reprezentovala našu krajinu na takom významnom podujatí a jej výkon sa vyrovnal nielen vekovo starším recitátorom, ale aj tým, pre ktorých je ruština rodným jazykom.
Srdečne blahoželáme a želáme úspechy v ďalších súťažiach v ruskom jazyku, do ktorých sa Olívia už tretí rok aktívne a veľmi úspešne zapája.

Vystúpenie Olívie si môžete pozrieť na tomto youtube odkaze od 40. minúty:

https://www.youtube.com/watch?v=OSvNQZV5Lzo

Facebook

Sledujte nás na Facebooku

 

Instagram

Sledujte nás na Instagrame

Sponzori