Gymnázium, Alejová 1, Košice

Liga 4x4Dňa 22. 11. 2018 sa v dopoludňajších hodinách uskutočnil už 12. ročník matematickej súťaže LIGA 4 x 4. Zúčastnilo sa ho 7 družstiev z košických základných škôl a 6 družstiev z okresu Košice – okolie. Vzhľadom na nečakanú odstávku dodávky vody bola naša škola zatvorená, a tak sa súťaž konala v náhradných priestoroch SOŠ na Ostrovského 1. I napriek tomu, súťaž prebehla bez akýchkoľvek problémov.

Súťažné štvorčlenné družstvá - ako vždy - čakali 4 kolá:
  • 1. kolo – vyriešiť štyri matematické úlohy, pričom bolo potrebné uviesť aj postup riešenia, nie len výsledok. Tu sa ako veľmi ťažká ukázala byť úloha zistiť, koľko strán má kniha, ak sme na očíslovanie jej strán potrebovali 273 číslic. Najlepšie si tímy poradili s kombinatorickou úlohou – poskladať červené, modré a zelené vagóniky do vláčika podľa určitých pravidiel.
  • 2. kolo – nedávno sme do kabinetu matematiky kúpili nové pomôcky – penové zlomky a tak sme z nich hneď pripravili jednu úlohu. Táto skladačka sa našim súťažiacim páčila najviac.
  • 3. kolo – vyriešiť 10 úloh, pričom sa hodnotil len výsledok, zvládli tímy v časovom predstihu. Bez chyby to však dokázalo len jednu družstvo.
  • 4. kolo – súťažiaci si zahrali PEXESO proti súperovi z inej školy. Nebolo to však obyčajné obrázkové pexeso, ale matematické, kde bolo potrebné nájsť dvojice príklad – výsledok.
Všetky družstvá ukázali, že vedia dobre počítať, ale aj logicky rozmýšľať a spolupracovať v tíme.
Napokon sa zaslúženými víťazmi stali družstvo ZŠ Kežmarská 28 a družstvo ZŠ s MŠ Bohdanovce.

Srdečne blahoželáme!


Zverejňujeme výsledkovú listinu.

Súťaž pripravili RNDr. Beáta Vavrinčíková a RNDr. Tímea Krajňáková.

Sponzori