Gymnázium, Alejová 1, Košice

Naši žiaci víťazia aj v čase pandémie...Naši žiaci v apríli 2020 vybojovali popredné miesta v krajskom kole jazykovo – umeleckej súťaže Jazykový kvet 2020.
V kategórii poézia a próza v ruskom jazyku 2. stupeň ZŠ boli udelené dve prvé miesta, obidve žiakom našej školy – Petre PSOTOVEJ a Ladislavovi ANTOŽIMU z kvarty A. Janka URBÁNOVÁ z prímy obsadila tretie miesto v anglickom jazyku v kategórii 2. stupeň ZŠ.

Desiaty ročník súťaže prebieha netradične dištančnou formou. Semifinále krajského kola plánované na 10. 03. 2020 v košickom Kulturparku bolo pre opatrenia s epidémiou korona vírusu zrušené v predvečer súťaže. Organizátorom bolo potrebné poslať nahrávky s predstavením recitátorov a ich ukážok. Do súťaže bola pôvodne prihlásená aj skupina žiakov v kategórii divadelná dráma – vlastná tvorba v anglickom jazyku, ale ich vystúpenie nebolo možné nahrať na video tak, ako sa to podarilo pri jednotlivcoch. Žiakov pripravovala na súťaž učiteľka ruského a anglického jazyka Mgr. Alena BAČIŠINOVÁ.

Jazykový kvet je postupová súťaž pre žiakov od 4 do 19 rokov v prednese poézie a prózy a v dramatizácii v angličtine, nemčine, ruštine, španielčine, francúzštine, taliančine, v slovenčine pre cudzincov a inslogero. Prebieha v oddelených kategóriách prevzatej tvorby alebo vlastnej tvorby. Každý ročník začína jesenným prihlasovaním sa do súťaže, pokračuje realizáciou semifinálových krajských kôl v marci, krajských finálových kôl v apríli a vyvrcholí celoslovenským finále v máji alebo v júni.

Víťazom zo srdca blahoželáme a prajeme veľa úspechov v celoslovenskom kole, ktoré sa uskutoční v júni 2020.

Ladislav ANTOŽI
Ladislav ANTOŽI
Petra PSOTOVÁ
Petra PSOTOVÁ
Janka URBÁNOVÁ
Janka URBÁNOVÁ

Facebook

Sledujte nás na Facebooku

 

Instagram

Sledujte nás na Instagrame

Sponzori