Gymnázium, Alejová 1, Košice

Krajské kolo súťaže Ruské slovoDňa 14. 01. 2021 Zväz Rusov a Gymnázium M. R. Štefánika v Košiciach organizovali krajské kolo 15. ročníka súťaže Ruské slovo. Obľúbené podujatie milovníkov ruskej poézie, prózy a hudby sa v neprajnej epidemiologickej situácii uskutočnilo v online priestore a zúčastnilo sa ho 75 žiakov zo ZŠ a 27 žiakov SŠ Košického kraja.

Online prebiehala aj intenzívna trojmesačná príprava našich šiestich recitátorov pod vedením Mgr. Aleny BAČIŠINOVEJ. Začala hneď potom, ako bola v októbri 2020 vyhlásená téma aktuálneho ročníka - "Šťastná rodina" hľadaním vhodných textov, nácvikom výslovnosti a umeleckej interpretácie. Video vystúpenia ohodnotila štvorčlenná porota, ktorá rozhodla o tomto umiestnení našich reprezentantov:

Radovan JAVORSKÝ (príma B)
1. miesto v 1. kategórii próza (5. – 7. roč. ZŠ), ruské prostredie

Júlia ŠOGANIČOVÁ (príma B)
2. miesto v 1. kategórii poézia (5. – 7. roč. ZŠ)

Olívia GÁALOVÁ (kvarta B)
1. miesto v 2. kategórii próza (8. – 9. roč. ZŠ)

Róbert MARCIN (kvarta B)
1. miesto v 2. kategórii próza (8. – 9. roč. ZŠ), ruské prostredie

Zuzana KOZÁROVÁ (septima B)
1. miesto v 3. kategórii poézia, stredné školy

Laura MARKOVIČOVÁ (septima B)
2. miesto v 3. kategórii próza, stredné školy

Všetkým srdečne blahoželáme a držíme palce v celoslovenskom kole, ktoré sa uskutoční dňa 05. 02. 2021. V tomto kole si naši žiaci zmerajú svoje sily s víťazmi z ďalších regiónov Slovenska.

V nahliadnutiu ponúkame zostrih vystúpení víťazov jednotlivých kôl:
https://www.youtube.com/watch?v=Vbdlp2t-jSM&fbclid=IwAR0uGwhCkyLlCHrN6N1UVvGZ0fNu-7MRGxhGsDXsxfQz-9lAxTR7sSjaKSoFacebook

Sledujte nás na Facebooku

 

Instagram

Sledujte nás na Instagrame

Sponzori