Gymnázium, Alejová 1, Košice

Exkurzia do Bratislavy – Zlatý vek Ruska


Dňa 31. 01. 2019 sa 42 študentov našej školy vybralo do Bratislavy na hrad. Dôvod? Účasť na interaktívnej súťaži „Spoznaj Rusko XVIII. storočia“, ktorá bola vyhlásená pri príležitosti prezentácie unikátnej výstavy „Zlatý vek Peterhofu, od Petra I. po Katarínu II.“, otvorenej na Bratislavskom hrade.

Výstava, ktorá vznikla v spolupráci Štátneho múzea Peterhof a Slovenského národného múzea s podporou ministerstiev kultúry oboch krajín je pre verejnosť sprístupnená od 19. 10. 2018 do 31. 03. 2019. A je nanajvýš symbolické, že v roku 2018 uplynulo 320 rokov od významnej diplomatickej návštevy: v lete roku 1698 navštívil Bratislavu v rámci „Veľkého posolstva“, veľkej cesty do západoeurópskych krajín, vtedy ešte mladý vladár Moskovského štátu Peter Alexejevič, budúci ruský cár Peter I.

Súťaž organizuje Veľvyslanectvo Ruskej federácie na Slovensku, Štátne múzeum Peterhof a Zastupiteľská agentúra Rossotrudničestvo v Bratislave v spolupráci so Slovensko-ruskou spoločnosťou, Slovenským národným múzeom a kultúrnou inštitúciou Bibiana, medzinárod- ným domom umenia pre deti.

Hlavnou výhrou je exkurzia do Petrohradu s návštevou Peterhofu, ďalšie výhry sú vecné ceny. Dúfajme, že sa nám šťastie bude priať!
Sponzori