Gymnázium, Alejová 1, Košice

Exkurzia Amsterdam – Haag – RotterdamPo 20 hodinách strávených v autobuse sme v utorok skoro ráno vyrazili na prehliadku Amsterdamu. Aj keď sme všetci vedeli, že Amsterdam je mestom bicyklov, ich veľké množstvo a všadeprítomné cenganie nás zaskočilo. Cyklista bol pánom, zastalo mu auto, autobus, aj chodec. Pešo sme sa presunuli k budove NEMO Science Museum, kde sme strávili dve hodiny obklopení hlavolamami, interaktívnymi exponátmi a pokusmi. Po menšom rozchode na obed sme si pozreli obrazy známeho maliara Vincenta van Gogha. Večeru sme si vychutnali v príjemnom hosteli neďaleko Amsterdamu.

Doobedie stredy sme strávili v Haagu prehliadkou Medzinárodného ústavného súdu a Múzea holandského grafika a matematika M. C. Eschera. Z výšky vyhliadkovej veže preskleného výťahu sme si obzreli obrovský prístav v Rotterdame. Podvečer sme sa potulovali po zákutiach Amsterdamu, večeru sme si vychutnali v priľahlej reštaurácii.

Vo štvrtok doobeda nás pán sprievodca zaviedol na miestnu farmu a ukázal nám výrobu syrov a drevených drevákov. V Amsterdame sme sa previezli loďou po miestnych kanáloch. Zvyšný čas sme strávili každý po svojom. Niektorí preferovali prehliadku architektonických pamiatok, iní nákupy v obchodoch, ďalší len tak nasávali atmosféru prechádzkou po amsterdamských uliciach.

Správne unavení sme nasadli do autobusu a plní zážitkov uháňali domov.
Sponzori