Gymnázium, Alejová 1, Košice

Advent vo ViedniV dňoch 16. – 17. 12. 2022 absolvovali študenti našej školy už tradičnú predvianočnú exkurziu pod názvom „Advent vo Viedni“. Po ťažkých pandemických rokoch sme mali opäť možnosť okúsiť ako vyzerá, chutí a vonia rakúska metropola.

Vďaka skvelému sprievodcovi sme sa oboznámili nielen s históriu hlavného mesta nášho juhozápadného suseda, ale dozvedeli sme sa zaujímavosti aj z oblasti kultúry, politiky, gastronómie a úplne bežného života Viedenčanov.

Prezreli sme si viaceré pamätihodnosti, ako napr. letné sídlo Habsburgovcov Schönbrunn, Viedenskú štátnu operu, slávnu galériu Albertina, Hotel Sacher, parlament, hlavné sídlo Habsburgovcov Hofburg so svetoznámou Španielskou jazdeckou školou, Augustiánsky kostol, v ktorom sa vydávali Mária Terézia a Sissi a ženil sa Napoleon Bonaparte, ale aj neskorší francúzsky kráľ Ľudovít XVI.

V Technickom múzeu a v Prírodovednom múzeu sme sa mohli oboznámiť s mnohými interaktívnymi exponátmi, pozreli si nevšedný Hundertwasserhaus, pokochali sa krásou gotickej pýchy Dómu sv. Štefana, vystúpili na jeho vežu „Steffl“, prešli sa po nádherne vyzdobených večerných uliciach.

Jedným z vrcholov bola návšteva známych vianočných trhov s neopakovateľnou atmosférou pred viedenskou radnicou.

Cestou domov sme sa ešte zastavili v najväčšom outlete Európy v Parndorfe, kde sme mohli nakúpiť aj vianočné darčeky.
Facebook

Sledujte nás na Facebooku

 

Instagram

Sledujte nás na Instagrame

Sponzori